Tunalar Dergisi Söyleşi

İyiden İyiye, Gönülden Geleceğe

Büyük mücadelelerle kurulan bu vatan iyi olmayı, ileride olmayı hak ediyor. Dünyayla bütünleşik, değerleriyle barışık, yoluyla aydınlık bir toplum yapısı ileride yer almanın asli unsurlarını oluşturuyor. Erol Tuna Vakfı, bu asli unsurlara kendi olanakları çerçevesinde katkı sağlamak, toplumsal bilinç düzeyinin artırılmasında rol almak üzere 2021 yılında faaliyetlerine başladı. Aslında yıllardır devam eden paylaşımcı bir yaklaşımın kurumsal kimliğe bürünmesiyle ilk adımlarını atan Erol Tuna Vakfı, henüz bir yıllık karnesine birçok şey sığdırdı, yenileri için kolları sıvadı.

Erol Tuna Vakfı, Toplumsal Gelişimin Her Noktasında Var Olacak

Bu anlamlı girişimin yolculuğunu daha yakından tanımak üzere bir araya geldiğimiz Erol Tuna Vakfı müdürü Murat Baki, Eğitimi ve Yardımlaşmayı temel alan bir felsefeyle vakıf geleneğini gelecekle buluşturmayı hedeflediklerini dile getirdi.

Vakfımız, önümüzdeki yıllarda yine başta eğitim olmak üzere birçok projeye imza atmayı planlıyor. Bu amaçla verilen eğitim burslarının kapsamı genişletilerek, özellikle lisansüstü ve doktora alanında da burs vermeyi planlarımız arasına aldık. Üniversite öncesi eğitim kurumlarında başarılı ve üstün yetenekli öğrencilerimizin desteklenmesi diğer bir önceliğimizi oluşturuyor. Ayrıca yeni eğitim kurumlarının inşası ve bu kurumların vakfımız bünyesinde eğitim hayatına devam etmesini yol haritamızın önemli bileşenlerinden biri olarak görüyoruz.
haber hakkında
YAYINLANMA TARİHİ

18

.

10

.

2022

Preacher:
KAYNAKLAR

Tunalar Topluluğu olarak 11'incisini düzenlediğimiz Geleneksel Resim Yarışmamızın ödül törenini gerçekleştirdik. Yarışmamızda bizlere eğlenceli anlar yaşatan, geniş hayal dünyalarıyla ışık saçan ve yetenekleriyle herkese ilham olan tüm katılımcı çocuklarımıza teşekkür ederiz.

Erol Tuna Vakfı olarak Ömer Burak Terzi Özel Eğitim Anaokulu 'nun ihtiyaç duyduğu eğitim materyalleri okulumuza hediye edilmiştir. Özel eğitime ihtiyaç duyan çocukların topluma kazandırılması için bir destek de Erol Tuna Vakfın’dan.

Erol Tuna Vakfı ilköğretim çağındaki öğrencilerimize kırtasiye desteğinde bulunarak öğrencilerimizin eğitimlerine destek vermeye devam ediyor.

Kızılay'ın "81 İl 81 Anaokulu Projesi" çerçevesinde Tunalar Topluluğu Yönetim Kurulu Başkanı Erol Tuna'nın merhum annesinin adına inşa edilen Fatma Tuna Anaokulu, Sn. Binalı Yıldırım, eşi Sn. Semiha Yıldırım, Trabzon Valisi İsmail Ustaoğlu ve Erol Tuna'nın katıldığı törenle açılarak , 2022-2023 Eğitim Öğretim yılında faaliyete geçmiştir.